کد مطلب: 3539 | زمان انتشار: ۲۰:۰۹:۵۹ - جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 1,528 | پرینت از مطلب پرینت از مطلب |

۱۰ اتومبیل برتر جهان

۱۰ اتومبیل برتر جهان

۱۰ اتومبیل‌ اسپرت که اسطوره‌ شدند

در جریان ۶۰ و اندی سال اخیر برخی از اتومبیل های اسپرت به دلیل توانایی ها، طراحی، فناوری و زیبایی شان در میان مدل های اسپرت به یک اسطوره تبدیل شده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مگزین اتو،​هر از چند گاه  گروه های اتومبیل سازی ستاره ای را عرضه کردند که با گذشت سال ها این مدل ها هرگز اعتبار و شهرتشان را از دست نداده و کماکان محبوبیتشان را حفظ کرده اند.

برخی از این اتومبیل ها اکنون جزو اتومبیل های کلکسیون محسوب می شوند. مسلما اتومبیل های اسپرت دیگری نیز هستند که می توانند در فهرست اتومبیل های اسپرت اسطوره ای جای گیرند اما ما در این گزارش فقط ۱۰ اتومبیل را ارائه می کنیم. ۱۰ اتومبیل اسپرت که اسطوره شدند.

 

لامبورگینی کانتاش ,لامبورگینی ,ماشین های برتر,بهترین ماشین های جهان

لامبورگینی کانتاش در سال ۱۹۷۴ متولد شد اما در سال های دهه ۱۹۸۰ به یک اتومبیل اسپرت نمادین تبدیل گردید. لامبورگینی کانتاش با موتور ۱۲ سیلندر و طراحی بدیع بدنه علاقمندان به اتومبیل های اسپرت را فریفته خود کرده بود.

 فورد , ماشین فورد,بهترین ماشین های جهان,10 ماشین برتر جهان

در سال ۱۹۶۴ شرکت فورد مدل موستانگ ، اتومبیلی اسپرت و دوست داشتنی را معرفی کرد. محبوبیت فورد موستانگ در سال های دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ غیرقابل انکار است. زمانی که استیو مک کوئین در فیلم بولت خیابان های سانفرانسیسکو را پشت فرمان موستانگ درمی نوردید ، این اتومبیل به یک اسطوره تبدیل شد.

جاگوار,ماشین جاگوار

جاگوار مدل ای سمبل سال های دهه ۱۹۶۰ در بریتانیا است.این اتومبیل ۱۲ سیلندر هنوز نیز علاقمندان بسیاری دارد.

پورشه ,خودرو پورشه,ماشین پورشه

در سال ۱۹۷۴ پورشه مدل پورشه ۹۱۱ توربو ۹۳۰ را به بازار عرضه کرد. این مدل با موتوری به قدرت ۲۶۰ اسب بخار خیلی زود محبوب علاقمندان اتومبیل های اسپرت شد.امروز با اینکه پورشه ۹۱۱ توربو به مراتب قدرتمند تر از مدل اولیه اش است اما نتوانسته مانند این یکی به یک اتومبیل اسطوره ای اسپرت مبدل شود.

مرسدس 300 اس ال ,مرسدس,مرسدس بنز

مرسدس ۳۰۰ اس ال در سال ۱۹۵۴ به بازار عرضه شد.درهای این مدل که مانند بالهای یک مرغ دریایی باز می شدند تمام توجه ها را به خود جلب کرد. طراحی زیبای این مدل و سرعت آن که ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است مرسدس ۳۰۰ اس ال را به یک اتومبیل اسطوره ای تبدیل کرد.

 

 

شورولت کوروت سی 2

شورولت کوروت سی ۲ در سال ۱۹۵۳ متولد شد.عرضه این مدل خواب خوش سازندگان اروپایی اتومبیل های اسپرت را برهم زد.حتی امروز هم شورولت کوروت سی ۲ علاقمندان زیادی دارد.

 فورد جی تی 40

 

شرکت فورد در سال ۱۹۶۴ مدل فورد جی تی ۴۰ هیولایی خروشان با موتور ۸ سیلندر ۴٫۷ لیتری را روانه بازار کرد.این مدل در سال های دهه ۱۹۶۰ به نماد اتومبیل های اسپرت تبدیل شده و اکنون لقب یک اتومبیل اسطوره ای را یدک می کشد.

 

8

هنگامیکه به آستون مارتین دی بی ۵ فکر می کنیم قبل از هر چیز به یاد جیمزباند مامور مخفی یا ۰۰۷ می افتیم. آستون مارتین دی بی ۵ یکی از نخستین اتومبیل هایی بود که در سینما تبدیل به ستاره شد. این اتومبیل اسپرت انگلیسی که بین سال های ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۵ تولید شد با یک موتور ۶ سیلندر به قدرت ۲۸۲ اسب بخار طرفداران زیادی داشت و امروز نیز در میان کلکسیونرهای اتومبیل های اسپرت جایگاه ویژه ای دارد.

 

انزو فراری

انزو فراری حوالی ۹۰ سالگی تصمیم گرفت میراثی جاودان را برای علاقمندان به اتومبیل های اسپرت به جا بگذارد.در سال ۱۹۸۷ فراری اف ۴۰ چشم ها را به خود خیره کرد. پس از آن در سال ۲۰۰۲ فراری انزو با موتوری ۱۲ سیلندر به قدرت ۶۶۰ اس بخار همه چشم ها را به خود خیره کرد. این سوپر اتومبیل اسپرت با شتاب ۳٫۶ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر و با سرعتی معادل ۳۵۳ کیلومتر در ساعت به یک اتومبیل اسپرت اسطوره ای تبدیل شد. از این مدل تنها ۴۰۰ نمونه ساخته شده است.

 

لامبورگینی مورچیه لاگو

در سال ۲۰۰۲ لامبورگینی مورچیه لاگو از خط تولید سنت آگاتا در شهر بولونیا خارج شد. این مدل لامبورگینی دارای موتوری ۱۲ سیلندر به قدرت ۵۸۰ اسب بخار است و سرعت آن به ۳۳۰ کیلومتر در ساعت می رسد.ارسال نظر

کسب درآمد
آخرین مطالب


خرید کریو