کد مطلب: 3615 | زمان انتشار: ۸:۵۸:۲۱ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 1,180 | پرینت از مطلب پرینت از مطلب |

آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر + عکس

تصویر از آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفر

معماران آلمانی به مناسبت برگزاری جشنواره معماری هامبورگ یک ساختمان آپارتمانی ۵ طبقه ای چوبی ساخته اند که کاملا از چوب ساخته شده و میزان انتشار کربن آن صفر است.

 

استفاده از چوب به عنوان مصالح ساختمانی برای ساختارهای بزرگ محجبوبیت فزاینده ای یافته است، قسمت اعظم این ساختمان از چوب ساخته شده است.

 

اگرچه هنگام ساخت این آپارتمان ۵ طبقه هیچ چسبی روی چوب آن به کار نرفته، اما معماران برای نگاه داشتن قطعات ضروری در کنار هم از میخهای چوبی ساده استفاده کرده اند.

این ساختمان مکعب چوبی (Woodcube) نام دارد، ۵ طبقه داشته، زیربنای کلی آن به ۱۴۷۹ متر مربع می رسد و دربرگیرنده هشت واحد مسکونی است که هرکدام بین ۹۰ تا ۱۹۰ متر مربع مساحت دارد.

دیوارهای خارجی ۳۲ سانتیمتری ضخامت دارند و به عنوان یک عایق عالی و طبیعی ساختمان را حفاظت می کند.

سیستم تهویه ساختمان با کارکردی موثر براساس یک مبدل حرارتی کار می کند که از طریق آی پد قابل کنترل است و آسانسور آن به نحوی ساخته شده که مصرف انرژی آن نسبت به آسانسورهای معمولی ۶۰ درصد کمتر است. این معکب چوبی دارای صفحات خورشیدی برای تولید برق لازم برای کل سیستم ساختمان است.

ساخت این کابین چوبی ماه نوامبر (آبان ماه سال گذشته) گذشته آغاز و آوریل امسال (فروردین امسال) خاتمه یافت. این سازه قرار است تا ماه نوامبر (آبان ماه امسال) به مناسبت برگزاری جشنواره معماری هامبورگ به عنوان بخشی نمایش مصالح هوشمند ساخت خانه در معرض نمایش قرار گیرد.

تصویر از آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفرUعکس آپارتمان,عکس از جدیدترین آپارتمان ها  تصویر از آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفرUعکس آپارتمان,عکس از جدیدترین آپارتمان هاتصویر از آپارتمان چوبی با انتشار کربن صفرUعکس آپارتمان,عکس از جدیدترین آپارتمان ها

 ارسال نظر

کسب درآمد
آخرین مطالب


پیش بینی فوتبال خرید کریو