کد مطلب: 3600 | زمان انتشار: ۸:۳۲:۰۸ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 574 | پرینت از مطلب پرینت از مطلب |

مصرف قرص آهن

مصرف قرص آهن

رییس انجمن داروسازان بالینی ایران توصیه کرد: مکمل آهن همراه با غذا و یا بلافاصله قبل و بعد از غذا نباید مصرف شود زیرا در این صورت با دیگر عناصر تداخل ایجاد کرده و از میزان جذب آن کاسته می‌شود.

دکتر خیرالله غلامی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار داشت: اگر بلافاصله بعد از مصرف ماست، شیر و یا فرآورده‌های لبنی، مکمل آهن استفاده شود آهن در دستگاه گوارش با کلسیم موجود در لبنیات تداخل جذب پیدا کرده و به طور کلی از جذب آهن کاسته می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این مطلب که مکمل‌های دارویی را فقط باید با تجویز پزشک استفاده کرد، گفت: اگر بیش از اندازه مکمل آهن مصرف شود مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند و دفع می‌شود اما در مبتلایان به تالاسمی به هیچ عنوان مکمل آهن توصیه نمی‌شود چرا که غلظت خون، در این افراد را بالا می‌برد.

 

دکتر غلامی در خصوص تفاوت بین مکمل‌های خارجی و ایرانی گفت: داروهای مکمل خارجی املاح ارگانیک دارند و بدن راحت‌تر تحمل می‌کند اما در مکمل‌های ایرانی املاح کانی وجود دارد و ممکن است در بعضی افراد عوارضی چون استفراغ و تهوع به همراه داشته باشد.

 

رییس انجمن داروسازان بالینی ایران در پایان توصیه کرد: زنان به دلیل سیکل ماهانه، نیاز به آهن بیشتری دارند و بهتر است روزی یک عدد قرص ۱۲۵ میلی گرمی که در بازار موجود است را مصرف کنند.ارسال نظر

کسب درآمد
آخرین مطالب


خرید کریو