کد مطلب: 3027 | زمان انتشار: ۱۲:۵۲:۲۹ - جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 1,247 | پرینت از مطلب پرینت از مطلب |

روانشناسی رنگ بنفش

روانشناسی رنگ بنفش

بنفش یعنی…

روانشناسان می گویند انتخاب هر رنگ ریشه در پیشینه و خصوصیات شخصیتی دارد. درباره روانشناسی رنگ بنفش و تاثیرات آن چه می دانید؟

روانشناسان می گویند انتخاب هر رنگ ریشه در پیشینه و خصوصیات شخصیتی دارد. درباره روانشناسی رنگ بنفش و تاثیرات آن چه می دانید؟

 

هر کس به رنگی علاقه مند است. این علاقه را می توان بیشتر از همه در لباس هایی که می خرد جست وجو کرد. بعد از لباس رنگ های مورد علاقه در انتخاب وسایل و دکوراسیون خانه فرد مشخص می شود. این رنگ ها راهی به درون فرد دارد. در واقع روانشناسان معتقدند هر فرد با توجه به خصوصیات و روحیاتش به رنگ خاصی علاقه مند است. بنفش رنگی منحصربه فرد است. این رنگ که از ترکیب قرمز با خاصیت گرمی و تحرک بالا و آبی با خاصیت آرامش و سردی به وجود آمده است، خاصیت فوق العاده ای پیدا کرده است. بنفش رنگ هماهنگی بین عقل و احساس و بین معنویت و مادیات است. روانشناسان معتقدند این رنگ به تعادل فکری کمک می کند و در عین حال توام با حس شکوه، اسرارآمیزی، هنر، معنویت است. به همین دلیل است که اتاق های مدیتیشن را به این رنگ درمی آورند. بنفش می تواند افسردگی را رفع وتخیل را قوی کند و به شما آرامش بدهد. هنرمندان معمولا بنفش را دوست دارند و کسانی که بنفش می پوشند حساس، شکننده و دلسوز هستند.

 

گرما در سرما

کسانی که رنگ بنفش را دوست دارند معمولا امیدها و ایده های عالی برای آینده دارند. همیشه درست تصمیم می گیرند و با استفاده از توان ادراک شان موقعیت ها را می سنجند. آنها عقل و احساس را با هم دارند و به بیان دیگر با استفاده از عقل، موقعیت را تحلیل می کنند و با استفاده از ادراک آن را می فهمند و در نهایت تصمیم درست می گیرند. آنها خصوصیات آبی و قرمز را با هم دارند. یعنی شفقت آبی را با شور و شوق قرمز به طور همزمان تجربه می کنند. به جنبه های مختلف توجه می کنند و معمولا قوی و پرانرژی هستند. این را هم بدانید که آنها ممکن است از بیرون سرد به نظر بیایند اما احساسات عمیق و سرشاری دارند. معنویت برای بنفش ها حیاتی است و تنها مشکل اصلی آنها کمال طلبی است. آنها همیشه خود را نقد کرده و دربرابر همه چیز مسئول و مقصر می دانند.

 

دوستداران بنفش خردمند ند

ارتباط با علاقه مندان رنگ بنفش کمی سخت است. آنها دوست دارند همیشه درباره مسائل مهم حرف بزنند و حرف های رایج و معمولی آنها را خسته می کند. آنها دوست دارند از اطرافیان شان حمایت کنند و با صبوری بیش از اندازه این کار را انجام می دهند. این را هم بدانید که بنفش ها رهبری را دوست دارند و تاثیرگذارند. در مورد پول کمی مراقب و خودآگاه هستند و در عین حال در زمینه های اجتماعی بسیار باهوش و آگاه هستند. شغل های مورد علاقه آنها می تواند هنرمند، سخنران، کارگردان، روحانی و مخترع باشد.

 

به گستردگی رنگین کمان

هر طیف از رنگ بنفش تاثیراتی مخصوص به خود دارد. برای مثال ارغوانی حالت آرام تفکر را قوی می کند. البته فراموش نکنید بودن زیاد در کنار ارغوانی می تواند آزاردهنده باشد چون انرژی این رنگ بی نهایت زیاد است و ممکن است ذهن را خسته کند. نیلی نشان دهنده عجله است و کسانی که به این رنگ علاقه مند هستند دوست دارند خیلی زود به اهداف شان برسند. بنفش مایل به آبی کمال گرایی و تفکر فلسفی قوی تری را نشان می دهد. یاسی شکوه و جلال را تقویت می کند و کسانی که یاسی را دوست دارند باهوش، رمانتیک، خوش مشرب و خودنما هستند و همیشه شاداب و جوانند. در مقابل کسانی که بنفش مایل به قرمز را دوست دارند در عین حال که هوش زیادی دارند اما شکننده، حساس و ضعیفند.

 

ترکیب بنفش و صورتی

برای اتاق دختران جوان بسیار مناسب است. بهترین ترکیب رنگی بنفش برای اتاق خواب، اضافه کردن نقره ای به آن است. ترکیب آن با طلایی هم فضا را باشکوه می کند و برای اتاق های پذیرایی شیک و لوکس گزینه مناسبی به حساب می آید.

استفاده از این رنگ می تواند حس های بد مثل ترس، مشغله های ذهنی و نا آرامی را از شما بگیرد و شکوه و آرامش را جایگزین آن می کند. رنگ بنفش را می توانید در تمام بخش های منزل تان غیر از آشپزخانه استفاده کنید. اگر می خواهید به فضا آرامش بدهید می توانید دیوارها را یاسی کرده و آن را با قهوه ای ترکیب کنید. برای دکور کردن اتاق غذاخوری با بنفش بهتر است این رنگ را با قرمز ترکیب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

منبع:aftabir.comارسال نظر

کسب درآمد
آخرین مطالب


خرید کریو