کد مطلب: 3587 | زمان انتشار: ۸:۱۵:۳۴ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 598 | پرینت از مطلب پرینت از مطلب |

خودروی تسلا همچنان بی‌رقیب

تسلا همچنان بی‌رقیب

در روزگاری که بنزین و گاز روز به روز نایاب‌تر و عواقب آلوده‌کننده آنها آشکارتر می‌شود، خودروهای الکتریکی می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای جایگزینی خودروهای بنزینی باشد. خودروهای الکتریکی علاوه بر سازگاری با محیط زیست از هزینه سوخت کمتری نیز برخوردارند.

«تسلا» نام یک خودرو برقی است که جزو محصولات شرکت «تسلا موتورز» به حساب می آید. اسم این شرکت از مخترع صرب ـ آمریکایی موتورهای برق متناوب با نام نیکولا تسلا اتخاذ شده است. تسلا تاکنون مدل های متفاوتی از خودروهای برقی را روانه بازار کرده است. تسلا «رودستر» جزو نمونه های ساخته شده دو نفره و تسلا مدل «اس» جزو مدل های چهار نفره این شرکت خودروسازی محسوب می شوند.

تسلا موتورز مدل اس از سن دیگو به سوی ونکوور راهی خواهد شد تا مصرف کنندگان را با نسل جدیدی از خودروهای برقی آشنا کند. ایلان ماسک، مدیر ارشد این شرکت می گوید: «باتری های این ماشین با شارژی شگفت انگیز قادر خواهد بود مسیرهای طولانی را نیز بپیماید.

خودروی مدل اس به ازای هر ساعت شارژ ۱۰۰ کیلومتر می پیماید. شارژ کامل باتری ۸۵ کیلو واتی حدود ۵ ساعت طول می کشد. این خودرو فقط با یک شارژ مسافرتی قادر به پیمودن مسیر ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلومتری با سرعتی معادل ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. این خودرو می تواند به حداکثر سرعت ۱۹۲ کیلومتر بر ساعت و همین طور شتابی برابر ۵٫۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد.

این مدل ماشین فضای لازم برای حمل و جا به جایی هفت بزرگسال را داراست و به صفحه های نمایشی و جدیدترین تکنولوژی های روز مجهز است.

تسلا ظاهری کاملا شبیه به سایر خودروها دارد و با نظاره این ماشین پی به برقی بودنش نمی برید.

بنا به گفته مقامات تسلا، بیش از ۹۹ درصد شهروندان کالیفرنیا از خودروی برقی با چنین سرعت فوق العاده ای استقبال کرده اند.

نکته مهم این است که ایالات متحده و کانادا بشدت مشغول ساخت ایستگاه های شارژ سریع خودروهای برقی در اقصی نقاط کشور خود هستند، بنابراین به نظر می رسد با وجود این زیرساخت بزرگ، به زودی این دو کشور کاملا با خودروهای بنزینی خداحافظی خواهند کرد.ارسال نظر

کسب درآمد
آخرین مطالب


خرید کریو